Кабини за дремка на аеродромот во Вашинготн PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 27 јули 2019
dremka1q.jpgАеродромот во Вашингтон постави интимни кабини за спиење, дизајнирани од „Слипбокс“. Станува збор за модел креиран од руските дизајнери кои работат во САД, Михаил Кимјов и Алексеј Горијанов и тие првпат беа инсталирани на московскиот аеродром „Шереметјево“ во 2011.

„Слипбокс“ направи 16 соби за дремка, кои можат да се изнајмат на најмалку еден час, со цел патниците да се одморат во приватен простор.

 

На простор од 111 квадратни метри има два реда кабини за спиење. Тие се изработени од иверица, а килимите од рециклиран најлон. Содржат блутут звучници, како и можност за регулација на температурата и осветлувањето. Имаат вградени кревет и биро, кое може да се подигнува и спушта.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive