Герет Бејл ќе игра во Кина за милион фунти неделно PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 27 јули 2019
geret1q.jpgГерет Бејл конечно го напушта Реал Мадрид и ќе ја продолжи кариерата во Кина, кадешто ќе потпише тригодишен договор со екипата на Џијангсу Сунинг. Кинеските медиуми објавија дека најдобриот велшки фудбалер ќе заработува речиси еден милион фунти неделно.

Бејл сакаше да остане во Реал, но тренерот Зинедин Зидан во повеќе наврати истакна дека тој не е во неговите планови.

„Заминувањето на Бејл е најдобро за сите“, кажа Зидан.

Тој играше на претсезонските мечеви, но Зидан изјави дека тоа ништо не менува.

Бејл во 2013 година пристигна во Реал, кој тогаш му плати на Тотенхем 85 милиони фунти и го направи најскап фудбалер на светот. Тој постигна три гола во финалните мечеви на Лигата на шампионите и освои четири европски титули, но никогаш не успеа да се наметне кај Зидан.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive