Нестороски потпиша за Удинезе откако банкроитира Пале PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 26 јули 2019
nestoroski1q.jpgМалата македонска колонија во Серија А стана побогата за Илија Несторовски, кој денеска потпиша тригодишен договор со Удинезе.

Дваесет и деветгодишниот репрезентативен напаѓач стана слободен играч откако неговиот досегашен клуб Палермо банкротираше. Несторовски постигна 39 гола за три сезони во Палермо, останувајќи му верен на клубот и откако испадна во втората лига.

„Несторовски е веќе докажан играч во Италија. Тој го избра нашиот клуб, иако имаше и неколку други, поголеми понуди и ние сме му благодарни за тоа“, изјави техничкиот директор на Удинезе, Пјерпаоло Марино.

Несторовски пред три години дојде во Италија од хрватски Интер и одигра 99 средби за Палермо, кој неодамна беше исфрлен од Серија Б. Предводен од бившиот хрватски репрезентативец Игор Тудор, Удинезе ја заврши минатата сезона во Серија А на 12. место.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive