Новиот британски премиер треба да импресионира мачка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 25 јули 2019
macorod1q.jpgБорис Џонсон вчера и официјално ја презеде премиерската функција во Велика Британија и една од неговите први работи ќе биде да импресионира мачка.

Мачорот Лари моментално е носител на титулата Главен фаќач на глувци во премиерскиот кабинет на улицата Даунинг 10 и тој во 2011 беше донесен од Дејвид Камерон, кој беше тажен што не може да го земе со себе откако поднесе оставка во 2016.

„За жал, не можам да го земам Лари. Тој ѝ припаѓа на куќата и вработените многу го сакаат, исто како и јас“, изјави тогаш Камерон.

Неговата наследничка Тереза Меј кога дојде во Даунинг 10 призна дека повеќе е по кучиња, но „е среќна што го гледа Лари“. Тој беше тактички отстранет од полицијата кога Меј поднесуваше оставка, со цел да не ѝ го украде фокусот.

Пред Лари, постојан миленик на Даунинг 10 беше црната мачка Сибил, а најдолг стаж од 13 години имаше Вилберфорс, кој пречека дури четири премиери. Според официјалните податоци, најран познат Главен фаќач на глувци е Питер од 1929 година.

Британските медиуми пишуваат дека Лари можеби нема да биде толку заинтересиран за новиот премиер бидејќи е во конфликт со мачорот Палмерстон од Министерството за надворешни работи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive