Медуза голема колку човек снимена крај брегот... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 22 јули 2019
meduza1q.jpgОгромна медуза голема колку човечко тело е снимена покрај брегот на Корнвол, Велика Британија.

Долга околу 1,5 метри и широка половина метар, медузата е снимена од подводниот фотограф Ден Абот во близина на Фалмут.

„Никогаш не сум видела олку голема медуза. Во прв момент не ни се веруваше што гледаме, бидејќи беше долга метар и половина. Таа беше како нежен џин и тоа беша така смирувачко искуство“, изјави биологот Лизи Дејл, која го придружуваше Абот.

Илјадници медузи секоја година доаѓаат од Атлантскиот Океан во потоплите британски крајбрежни води, но Дејл вели дека нивната големина е најчесто околу еден метар сосе пипалата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive