Во Струга изгореа 33 едрилици,60 годишна документација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 21 јули 2019
golem1wee.jpgГолем пожар избувна денес во Струга во бараките каде што е сместен едриличарскиот клуб,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам

Според првичните информации, изгорени се 33 пловни објeкти, 4 мотори и 60 години документација. Дел е спасен со брза интервенција на противпожарна единица.

Интервенирале две противпожарни возила со 13 пожарникари, кои го локализирале пожарот. Предизвикана е голема материјална штета и среќа е што нема повредени граѓани и едриличари.

golem1we.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive