Се наполнив со воздух за ја извадам кадата,вели Паскал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 17 јули 2019

kada2wdd.jpgПознатиот охридски нуркач Никола Паскали деновиве од дното на Охридскоо езеро кај Мостот на желбите извади када која некој ја фрлил на околу 100 метри од брегот и на длабочина од 5 метри.Претпоставка е дека кадата е донесена со кајче,а потоа фрлена,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.

„За мене не беше изненадување кога при последното нуркање на езерското дно видов фрлена када, бидејќи се навикнав да вадам чудни предмети од езерото. Веднаш се одлучив да ја извадам, но кога првпат пробав, видов дека е тешка и нема да можам сам да ја кренам. Тогаш решив да го напумпам нуркачкиот елек со воздух. На тој начин, притисокот на водата посилно ме крева до површината, а и јас сум полесен. Среќа што кадата беше направена од пластични влакна и затоа беше полесна”, вели Паскали.

kada2wd.jpg

Тој стана познат во јавноста кога во септември минатата година успеа да фотографира јапонски крап, риба која не припаѓа на автохтониот жив свет на Охридското Езеро.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive