Кои се најуспешните 40 Македонци под 40 години во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 15 јули 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) со гордост ги соопшти финалистите на петтата селекција на најуспешни 40 Македонци во дијаспората испод 40 годишна возраст. Со тоа признание, ОМД ги препознава талентот, успесите, потенцијалот и гордоста на своето македонско потекло меѓу 40 финалисти до 40 годишна возраст.
„Македонците се трудољубив народ и како таков оставаат траг таму каде што живеат, тој е единствениот начин да бидат препознаени за својата работа од страна на ОМД и од страна на општествата каде со својата работа допринесуваат“ истакна Арџи Белио, претставник на ОМД во Идијана и координатор на листата 40 под 40. „Вклучувајќи го и овогодинешното издание, ОМД има одликувано со признание вкупно 200 талентирани и исклучително докажани Македонци кои остваиле траг ширум светот, со целосна посветеност кон нивното македонско потекло.“

ОМД упатува честитки до сите финалисти чии имиња се најдоа на престижната листа 40 под 40!!!! 

Блаже Аризанов
Сашо Битов
Звонко Блажевски
Јане Чосески
Андреј Дамчевски
Мајкл Дамески
Елена Дуновска
Сузана Датшер
Др. Александра Фортиер
Кристијан Илијевски
Кристина Ивановска
Киро Ивановски
Мишко Јосифов
Маријана Јосифовска
Александар Карапанчев
Максимилијан Казаков
Кристијан Корлевски
Ристо Котевски
Деана Козаров
Мади Крстевски
Кристина Лашковски
Алкесандра Милошевска
Никол Митаноска
Ози Митцон
Драгана Огненовска
Чеди Осман
Дивна Пешич Грозданов
Александар Поповски
Пеце Секуловски
Соња Секуловски
Никол Сервинис
Џошуа Шерман
Џосеф Спередон
Александра Србиновскa
Климент Стевоф
Даниел Стојановски
Иванчо Талевски
Славче Таневски
Адриана Трајковски
Др. Александар Велкоски

Повеќе за првите 10 финалисти: http://umdiaspora.org/2019/05/01/umd40under4020191st10/

Повеќе да вторите 10 финалисти: http://umdiaspora.org/2019/05/08/umd40under4020192nd10/

Повеќе за третите 10 финалисти: http://umdiaspora.org/2019/05/15/umd40under4020193rd10/

Повеќе за четвртите 10 финалисти: http://umdiaspora.org/2019/05/22/umd40under4020194th10/

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive