Халеп играше како луда, рече Серена по поразот на Вимбл PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 13 јули 2019
halep1ee.jpgСимона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час игра ја прегази Серена Вилијамс во финалето.

Вилијамс, која уште еднаш не успеа да го израмни рекордот на Маргарет Корт од 24 гренд слем титули, не личеше на себеси и беше поразена со 2:6, 2:6 за само 56 минути. Халеп стигна до титулата со само еден загубен сет на целиот турнир.

„Ова беше мојот најдобар меч. Мајка ми отсекогаш сонувала за ова. Тој ден дојде и таа беше тука“, рече 27-годишната Романка, која лани славеше на Ролан Гарос.

Вилијамс (37) го загуби третото големо финале во последните 12 месеци.

„Симона играше како луда. Секој пат кога противникот игра така неверојатно, можеш само да му симнеш капа“, призна таа.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive