Халкидики доби струја по најголемото невреме во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 12 јули 2019
halk1we.jpgСнабдувањето со електрична енергија на грчкиот полуостров Халкидики беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше без струја повеќе од 24 часа како последица на силното невреме што се случи во средата попладне.

Во текот на денот ќе продолжат поправките на електричната мрежа, откако во невремето целосно беа уништени пет носачи на далноводот. Властите соопштија дека и патиштата во регионот се расчистени и проодни.

Во најголемото невреме на Халкидики во последните 35 години загинаа седум луѓе, од кои шест туристи од Русија, Романија и Чешка, вклучувајќи две мали деца. Тоа исто така го предизвика најголемиот прекин во електроснабдувањето досега и властите веднаш кажаа дека струјата нема да може да се врати во првите 24 часа.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive