ЕВН донесе нова трафостаница по невремето во Струга PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 11 јули 2019

struga66.jpgПоради удар на гром на една од главните трафостаници во Струга од која се  напојуваат со електрична енергија пупмите ,синоќа Струга имаше проблем со водоснабдувањето.Во текот на денешниот ден ЕВН донела комплетно нова трафостаница,нејзините екипи ја монтирале и за половина час стружани ќе немаат проблем со водоснабдувањето.

Пред12 часот очекуваме во Струга да се стабилизира водоснабдувањето.Од ЕВН донесоа комплетно нова трафостаница и нивните екипи  веќе ја монтираат.Старата трафостаница беше уништена од гром кој удри во неа синоќа.Поради тоа стружани имаа проблем со водоснабдувањето.Директорот на Водовод и канализација  при Про-аква од Струга цело време беше на терен со  екипи со цел состојбата да се санира”,ни изјави директорот на Про-аква Владимир Алексиоски.

 

Стружани и гостите кои се на летување на струшкото крабрежје  со нетрпение очекуваат да се стабилизиура водоснабдувањето во градот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive