Претставен првиот електричен "мини" на "БМВ" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 10 јули 2019

mini1wes.jpgШест децении по појавата на оригиналниот „мини“, неговиот сопственик „БМВ“ ја претстави првата електрична верзија, со која се надева дека ќе почне нова ера и ќе одговори на европските цели за намалување на емисијата на штетни гасови.

БМВ“ објави дека веќе 15.000 луѓе изразиле желба да го купат новиот модел, но првите испораки, по цена од 24.400 фунти, се очекуваат дури во првата четвртина на 2020. Тој ќе може да помине 200 километри со едно полнење.

Првиот модел на „Мини“ се појави во 1956 година, а „БМВ“ го возобнови брендот во 2000.

Влегуваме во ера во којашто електричните автомобили ќе бидат нормален избор на нашите купувачи. ‘Мини електрик‘ го означува почетокот на нашата офанзива на целосно електрични возила“, изјави Оливер Зипше, член на бордот „БМВ“.

Компанијата планира да лансира 25 нови електрифицирани модели до 2023 година, од кои најмалку 13 ќе бидат целосно електрични или хибридни.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive