Бекамови прославија 20 години брак во Версај PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 08 јули 2019
bekamovip1q.jpgВикторија и Дејвид Бекам ја прославија 20-годишнината од бракот со приватна тура во дворецот Версај во Франција.

„Ми се оствари сонот, уживавме во приватна тура и магични моменти во Версај“, напиша модната дизајнерка и поранешна членка на „Спајс грлс“ на Инстаграм.

Фото: Инстаграм

И бившата фудбалска ѕвезда објави фотографии, заблагодарувајќи се на сите кои, како што кажа, им го овозможиле тој магичен ден.

„Ова е едно од најубавите места на коишто сум бил“, напиша поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид.

Версај, кој бил кралска резиденција сѐ до Француската револуција, е прогласен за светско културно наследство и важи за едно од најголемите достигнувања на француската уметност.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive