Меѓународни инструктори ќе ги обучуваат спасителите... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 18 јуни 2019
ohrid3w.jpgОхридските спасители на вода летово за првпат ќе бидат обучувани од инструктори со меѓународна лиценца. Еден од нив доаѓа од Бугарија и има големо искуство во обуката на спасители во познатото летувалиште Бургас, а другиот е нашинец со меѓународна лиценца.

„Во рамките на подготовките за претстојната летна сезона, Црвен крст Охрид организира обука за спасители на отворени води, која ќе се реализира од 3 до 10 јули. Таа ќе се изведува на Охридското Езеро и содржи теоретски и практичен дел, а ќе ја водат национални и меѓународни инструктори за безбедност на вода, според стандардите на Меѓународната федерација за безбедност на вода”, вели Сашо Точко, првиот човек на Црвен крст Охрид.

За сите кандидати кои успешно ќе ја завршат обуката и ќе се стекнат со звање спасител на вода Црвен крст Охрид ќе обезбеди платен работен ангажман на капалиштата на Охридското Езеро. Во исто време, на концесионерите на плажи им се истечени концесиите и не се знае како ќе работат.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive