Бравоооо за Вардар,по втор пат е европски првак PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 02 јуни 2019
pobednik1we.jpgПехарот на Лигата на шампионите се враќа во Македонија по две години, а Скопје ја очекува нова луда прослава.

Ракометарите на Вардар по вторпат ја освоија титулата европски првак откако во финалето на завршниот турнир во Келн го совладаа Веспрем со 27:24, во ситуација кога повторно, како и пред две години, им беше давана етикета на аутсајдер.

И покрај вчерашното исцрпувачко полуфинале со Барселона, вардарци извлекоа нови сили за решавачкиот дуел со најтрофејниот унгарски тим и го контролираа мечот во неговиот најголем дел.

Веспрем на моменти се закани во второто полувреме, стигна до еден гол негатива, но остана без шанса за вистински пресврт, бидејќи Вардар ја задржа смиреноста.

Ова беше последен меч за оваа екипа на Вардар, кој со нова европска титула заокружува едно неверојатно поглавје од својата историја.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive