Надал го освои Рим PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 мај 2019
nadal-nole.jpgРафаел Надал го победи Новак Ѓоковиќ во финалето на Мастерсот во Рим со 6:0, 4:6, 6:1. Со деветтата титула во Рим, светскиот рекет број 2 сега има рекордни 34 мастерс титули, една повеќе до српскиот тенисер.

За 32-годишниот Надал, ова е прва титула сезонава. За Ѓоковиќ, кој сѐ уште води со 28:26 во меѓусебните дуели со Шпанецот, ова беше првпат да го изгуби првиот сет без освоен гем уште од четврт-финалето на Ролан Гарос во 2017 година.

Надал дозволи само два брејка на турнирот во Рим, освојувајќи 41 од 43-те гема на свој сервис и спаси 13 од 15-те брејк поени со кои се соочи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive