Признанија за учесниците на конкурсот "Мајка" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 14 мај 2019
denza3w.jpgЖенски Центар Бисера во петокот 10 Мај,во ОУ "Братство и единство" го одбележа денот на мајката.
  Годинава со своја програма учествуваа децата од детската градинка "Лихнида" и од училиштата во Охрид и околината.
На избраните творби кои учествуваа на конкурсот на тема "Мајка" беа доделени благодарници и награди.

Наградени литературни творби.
Предметна настава
1.Софија Алачкоска 8 одд.-ОУ "Кочо Рацин",Црногорци
2.Глорија Крстевска 7 одд.- "Св.Наум Охридски",Пештана
3.Марија Наумоска 9 одд.- ОУ "Григор Прличев"
 
Одделенска настава
1.Матеа Ристеска 2 одд.- ОУ "Братство и единство"
2.Марија Менгулоска 5 одд.- ОУ" Живко Чинго",Велгошти
3.Димитриј Алоски 2 одд.- ОУ "Христо Узунов"

Наградени ликовни творби
Предметна настава
1.Мендувме Далипоска 8 одд.- ОУ "Братство и единство"
2.Маида Демироска 9 одд.- ОУ" Братство и единство"
3. Бојана Стрезоска 8 одд.- ОУ "Братство и единство"
 
Одделенска настава
1. Јана Билбиловска 2одд.- "Живко Чинго" ,Велгошти
2. Дрегана Ристеска 1.одд.- ОУ" Григор Прличев"
3.Ајла Абдоска 2 одд.- ОУ "Братство и единство"

Наградени ликовни творби од градинка
1. Ивана Нешкоска - "Развигорче"
2. Каја Силјановски - "Централна"
3. Јана Павлеска - "Росица"

Оваа година покровител на манифестацијава беше Женски Центар "Бисера".

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive