Струга:Промоција на проект финансиран од ЕУ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 14 март 2019

struga66.jpgОпштина Струга  утре во 18,30 ч.организира промоција на проектот “Promote tourism and culture through the water” - ToCulter.Настанот ќе се одржи  во салата на советот на општина Струга.

Проектот е финансиран од Европската унија од програмата на ИПА компонента 2, меѓугранична соработка со Р. Грција, а е во партнерство со Општина Струмица и Општините Волви, Садики , Серес и Солун од Р. Грција.

Проектот "ToCulter" има главна цел да создаде заеднички  туристички идентитет базиран на патеки за вода, специјализирани според идентитетот на локацијата и преку иновативна платформа и мрежни активности за развивање на промотивни туристички пакети за подобрување на прекуграничниот туристички производ и услуги и да се подобри протокот на туризмот во оваа област.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive