"Комуналец" го исчисти плоштадот од снежните наноси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 12 јануари 2019
nanosi1qbc.jpgЈ.П.„Охридски Комуналец„ во текот на вчерашниот ден започна со акција за товарење на расчистените снежни наноси од улиците воцентралното градско подрачје, а во текот на ноќта  се подигаа снежните наноси од чаршијата, плоштадот и пристаништето.

Со активностите  продолжуваме и во текот на викендов со покривање на поширокото градско подрачје.

nanosi1qbcd.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive