Мицкоски побара вонредни парламентарни избори PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 11 јануари 2019
brza1q.jpgЛидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара распуштање на Собранието и одржување на вонредни парламентарни избори заедно со претседателските избори на прес-конференцијата пред партиското седиште по изгласувањето на уставните измени.

Мицкоски кажа дека неговата партија не ја поддржува промената на Уставот со цел промена на уставното име на Република Македонија, додавајќи дека со договорот од Преспа се нанесува огромна штета и неправда врз македонската држава.

„ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш распуштање на парламентот и одржување на вонредни парламентарни избори заедно со претседателските избори, според законските прописи, и врз основа на минатото искуство, и на овие избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи“, изјави Мицкоски.

Претседателот на Собранието Талат Џафери на последниот брифинг со новинарите најави дека ќе ги распише претседателските избори на 2 или 3 февруари.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive