Под снежна покривка Охрид не го препознаваат ниту... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 09 јануари 2019
preubav1v.jpgСнегот го прекри Охрид,а многумина велат дека и самите охриѓани не можат да го препознаат својот град кога ќе им се покажат фотографии од снежната белина.Едноставно,преубав е,волчебен,освојува,

Има некои улици кои тешко се препознаваат поради ефектите што ги создава снежната покривка.А за центарот да не  зборуваме.На кружниот тек во центарот на градот има прекрасни куполи како да ги правел некој вешт скулптор.

Вечерва забеллежавме дека улиците се чисти.но на местата за паркинг во централниот дел има висоок снег кој ги созадава камионот кога чисти,исфрлајќи снег на двете страни.веруваме дека утре се ќе биде средено.   preubav6v.jpgpreubav02v.jpg

preubav01v.jpgpreubav2v.jpg

Последни измени ( среда, 09 јануари 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive