Садови за пластика и хартија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 06 ноември 2018
proa1q.jpgЗа  почиста и поздрава животна средина и  обезбедување  дополнителни приходи, ЈП „Охридски Комуналец“ постави садови за селекција на отпад. Во зградата на општина Охрид се поставени по шест  садови за селекција на пластика и хартија, а на различни локации во градов се поставени 14 за пластика и 40 садови за хартија.

Изминатата година ЈП „Охридски Комуналец“ подигна 172.66 тони хартија и 3.11 тони пластика. Во 2018 година заклучно со месец септември  подигнати се 36.17 тони хартија и 0.33 тони пластика.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive