Напиток со белковини PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 18 октомври 2016
belk1q.jpgЕдна или две напивки кои содржат белковини можете да си подготвите во текот на денот. На работа или дома, многу брзо и лесно ќе си подготвите здрав пијалак. Со него секогаш изедете некое овошје- јаболко или банана.

За да ја задоволите потребата за 80 грама белковини на ден, би требало да јадете 600 грама посно сирење, 12 јајца или 2 килограма грашок.

Ако сето тоа го изедете , ќе ги покриете потребите за белковини, но ќе внесете големо количество непотребни масти.

Затоа во аптеките побарајте препарати кои содржат белковини. Од нив направете напивка. Препорачливи се оние протеинските каде што белковините не се изменети во текот на процесот на производството.

 Покрај високата енергетска вредност, овие протеини го подобруваат транспортот на мастите од клетките и мускулите каде што тие согоруваат.
 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive