Безболно поставување импланти PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
недела, 20 декември 2015

Познат скопски орален хирург,кај кого доаѓаат да постават импланти наши,а и многу странски државјани,нуди безболно поставување на дентални импланти за 449 евра.

Телефон: 075 217 094

Последни измени ( четврток, 22 март 2018 )
 
< Претходно

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОПШТИНА ОХРИД

msnastani.jpg

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ВЕБ

Страдална седмица Воскресение Христово

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

ЛИТИЈА - ЕОРДИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ГЕОРГИЈ ПОБЕДОНОСЕЦ СТРУГА

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 

Видео

Последни Вести

ЛДП бара дислокација на споменикот на Прличев
ldp1q.jpgОО на Либерално Демократската Партија од Охрид  бара  поведување на  иницијатива  за дислокација  на спомен-обележјето на  Григор Прличев и му предлага на Советот на Општина Охрид,  да донесе решение за истата
Читај повеќе...
 
ВМРО-ДПМНЕ:Најавуваат проекти кои требаше да бидат...
zgrada12q.jpg-СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески многу ветуваа, но не реализираа ништо за доброто на Охрид и охриѓани. Замислете проектите кои беа ветувани претходно и досега требаше да бидат завршени сега повторно се ветуваат како проекти од круцијално значење за Охрид и охриѓани, се анведува на почетокот од соопштеието на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид.
Читај повеќе...
 
Тепачка на "Железничка"
nasilie1q.jpgНа 20.10.2019 околу 20.00 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со физички напад извршен во угостителски објект на улица „Железничка“ во Охрид од В.Ѓ.(38), М.Ѓ.(35) и М.Ѓ.(30), сите од Охрид, врз В.И.(29) од Скопје и Х.Р.(19) од Охрид. Против напаѓачите СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.


 
Фрлен фрижидер во Езерото стана живеалиште на...

frlen1q.jpgСлатководниот рак си направи живеалиште во фрлен фрижидер на дното на Охридското Езеро.Фрижидерот  охридските нуркачи од Акватек го открија  минатата година,но не се одлучуваа да ја извадат бидејќи стравуват дека ќе биде уништен и живиот свет

Читај повеќе...
 
Геoргиески најави нови улици,плоштади, влез во градот
vlez1ww.jpgГрадоначалникот  Константин Георгиески на денешната средба со новинарите  најави  проекти кои се од круцијално значење за  Охрид и охриѓани, а  е предвидено да започнат пролетта 2020 година. Ќе се градат нови улици и плоштади, а ќе се уредува и влезот на градот.
Читај повеќе...
 
Средба со писателката Вера М. Самарјанин
veras1q.jpgПред три дена, во петокот на 18 октомври во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид се одржи средба со писателката и хуманист Вера М. Самарјанин од Битола.
Читај повеќе...
 
Богата спортска програма во рекреативниот центар...
sala1q.jpgСпортско рекреативниот центар " Билјанини Извори " изминатиов викенд беше домаќин на неколку спортски настани од различни спортови, што би рекле за секого и за сечиј вкус по нешто.
Читај повеќе...
 
Двајца стружани приведени на ракометен натпревар пора
svrstruga2q.jpgНа 19.10.2018 околу 21.00 часот во спортски објект во Струга биле приведени Д.С.(18) и Н.Ј.(26), и двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за напад и спречување на службено лице во вршење на службено дејствие при одржување на ракометен натпревар. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.
 
Стружанец истепал малолетничка

nasilnik1ww.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против О.З.(22) од Струга. Тој, на 30.09.2019, на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга,  физички нападнал 17 – годишна малолетничка, со која претходно бил во љубовна врска, нанесувајќи и повреда.  

 
Во нива пронајден мртов ботунчанец
policija6.jpgНа 17.10.2019 во 10.23 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош Охрид било пријавено дека во нива во атар на селото Ботун, бил пронајден починат Д.М.(68) без траги на насилство, кој боледувал од дијабетис и срцеви заболувања. Увид извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција
 

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive