За викендов метеоролизите најавуваат снег PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 21 ноември 2008
sneg1.jpg

Утре врнежите од дожд ќе бидат поинтензивни и постепено ќе поминауваат во снег и во пониските места,се очекува формирање на снежна покривка на повеќе места, објави Управата за хидрометеоролошки работи. Според најавите, ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец,а дневните температури значително ќе опаднат.

Максималните температури во недела низ државава ќе се движат од -3 до 4 степени, а минималните од -7 до -1 степен. Студеното време се очекува да се задржи до понеделник.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive