Бензинот пак поефтинува PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 10 ноември 2008
benzin.jpg

Цените на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 1,50 денари за литар, односно за 2 денари, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно најновите измени, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР-95 ќе биде 56 денари за литар,  на ЕУРОСУПЕР-98 ќе изнесува 57,50 денар за литар а МБ-96 ќе биде 59 денари за литар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е ИВ) на Екстра лесното за домаќинство (ЕЛ) и на Екстра лесно масло за домаќинство-1 (ЕЛ-1) остануваат исти, односно непроменети во однос на цените утврдени согласно Одлуката од 27 октомври. Така цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е ИВ)  изнесува 54,50денари за литар , на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ) 43,00 денари за литар и на Екстра лесно масло за домаќинство-1 (ЕЛ-1), 43,50 денари за литар.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive