Бананата ги чува белите дробови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 06 јуни 2014
banana1v.jpgАмерикански и европски научници докажале дека некои продукти за многу краток рок помагаат за одржување на здрави бели дробови. Научниците тврдат дека цитронот, бананите, рибата и сирењето можат да им помогнат на луѓето кои се борат против болести на белите дробови. Поточно, тие пронашле поврзаност меѓу овие намирници и хроничните опструктивни болести на белите дробови.
Експертите спровеле тригодишно истражување, со кое се обиделе да откријат на кој начин исхраната помага или не кај најчестите проблеми со белите дробови. На испитаниците со хронично заболување на белите дробови, кои јаделе цитрони, банани, риба и сирење, состојбата им се подобрила во рок од 24 часа.
Поради ваквите откритија, доктор Корин Хансон им советува на лицата кои страдаат од хронични опструктивни болести на белите дробови, поинаков начин на исхрана што ќе им помогне при лекувањето.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive