Дознајте дали сте под депресија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 05 мај 2014

stres112c.jpgБлагодарејќи на овој тест,за само неколку секунди можете да проверете дали сте изложени на стрес.Англиски професор  по психологија создал брз оптички тест кој мери до која мерка се луѓето изложени на стрес.

 

Станува збор за такавикани " ротирачки змии" кои не се помрднуваат ако сте совршено опуштени.

Меѓутоа,кај луѓето кои се уморни и под стрес,овие змии полека се движат.

Во случај овие шарени кругови да се движат со голема брзина станува збор за личност која мора д а се домори и да го острани стресот.

         stres112c.jpg

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive