На Хрватите им стигнале змии од Белград PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 март 2013

zmija00.jpgСемејството Ристиќ од Белград и подарило на Зоолошката градина во Загреб 25 змии,меѓу кои и некои од најотровните на светот.Тоа се јужноафрианската звечарка и габонската отровница.Станува збор за  една од најголемите и највредни приватни колекции на светот.

Оваа Зооградина досега имала исклучиво хрватски отровници,па заради тоа за пристигнувањето на змиите од Белград извршени се посебни подготовки.

Посетителите  змиите ќе можат да ги видат низ посебно сигурносно стакло,а до крајот на годината во Зооградината ќе биде уреден и посебен простор за габонската отровница,една од најопасните змии на светот.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive