Во Женева претставен новиот фијат од Крагуевац PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 март 2013

tracing890.jpgНа 83-иот Меѓународен саем за автомобили во Женева во центарот на вниманието е  "фијат 500Л трекинг".чие производство почнува во Крагуевац кон средината на април.

 

Моделот е наменет за возење надвор од патиштата за сите спортски ентузијасти и љубители на одмор во природа.На саемот во Женева се појави во иновативно издание.

 Во понуда се неколку видови агрегати,вклучувајќи го тука и новиот од  105 КС 16 мултиџет II турбодизел.

Има изглед на теренец,погон на предните тркала,а благодарение на технологијата "трекшн плус" има извонредни стартни перформанси.

Во продажба во Европа ќе се најде во текот на јуни. 

tracing890.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive