Милиони скакулци тргнале кон Израел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 04 март 2013

skakulci.jpgИзраел во очи празникот Пасха со кое се одбележува библиското ослободување на Евреите од египетско ропство,се подготвува за можен напад на милиони скакулци од Египет.

Узбуната е подигната во очи на празникот кога најголем дел од жителите на Израел семејно се подготвува за прославата на Пасха,праник на кому му се придава голема начење и се подготвува со денови.

 Според едно предање,наездата на скакулци едно е од 10 зла со кои Бог ги казнил Египќаните заради тоа што ги држеле во ропство Евереите.

Министерството на земјодлество на  Израел отворило  посебна линија за предупредување на жителите и за добивање повратни информации од нив за опасноста од скакулците.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive