Новиот дворец на Папата го погоди земјотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 04 март 2013

dvorec888.jpgПапскиот дворец Кастел Гандолфо го погодил земјотрес само неколку дена во очи на доаѓањето на поранешниот Папа Бенедикт Шеснаесетии во тој објект.

 .

 

Земјотресот не бил многу јак,имал само 2,5 степени според Рихтер,но бил доволно силен да ги разбранува чувствата на милиони католички верници кои ова можат да го протолкуваат како втор Божји знак во врска со бившиот поглавара на црквата.

Заради потсетување, на 11 февруари на денот кога Папата објави дека ја напушта Светата столица,гром ја погоди базиликата на Свети Петар во Ватикан.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive