Скокнал со чадор од воздушен балон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 03 март 2013

cador678.jpgПрофесионалниот спортист Ерик Ронер кој се занимава со екстремни спортови се обидел со чадор да се спушти на земја.Но, се не одело како што замислил па го употребил проверениот падобран за да не тресне на земја.Тој скокнал од воздушен балон.

 

Момчето успешно се спуштило на земјата,но настрадал чадорот што не е ниту толку важно.

По Ронеровиот  експеримент останува неразјаснета дилемата дали познатата Мери би  искористила падобран доколку магијата се расипе,или компанијата Дизни и Памела Линдон Треверс  (авторка на серијата за познатата бебиситерка) и за таа ситуација би имала решение.

Ерик бил инспириран со ликот и магијата на Мери Попинс.

Последни измени ( недела, 03 март 2013 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive