Кинески полицаец е отпуштен оти имал 192 куќи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 февруари 2013
Кинески полицаец добил отказа од работа бидејќи  во неколку града поседувал 192 куќи.Тој се бранел дека се од брат му и дека тој само управувал со нив.kinez888.jpg

Џао Хаибин, шеф на полицијата од еден град на југот на Кина морал да си замине од работа поради големиот имот,а освен тоа поседувал и лажна лична карта.

Џао е и партиски секретар на една кинеска област што уште повеќе му ја отежнува положбата.Тој се наоѓа под партиска истрага,но се уште не  е отстратен од јавните функции.

Со наглиот економски равој на Кина,корупцијата,незаконитото богатење станаа секјдневица во земјата.

Овој случај на  енормно   богат полицаец  која ја потресува јавноста во кина, партијата,а и полицијата го откриле тамошните медиуми,

Таму на власт е Комунистичката партија.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive