Забава
На Пит Доерти забрането му е да влезе во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Концерти
сабота, 12 јуни 2010
pit12.jpgНа англискиот музичар Пит Доерти оневозможено му е влегувањето во САД каде што требаше да одржи коцерт
Читај повеќе...
 
Влатко влезе во музичката историја PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
Концерти
вторник, 08 јуни 2010
vlatko123.jpgВлатко Илиевски - Скопје, Македонија... Место на случување спортската сала "Борис Трајковски", атмосферата жешка, столче празно ни за лек.
Читај повеќе...
 
Боб Дилан во Скопје доаѓа со пет камиони опрема PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Концерти
четврток, 03 јуни 2010

dilan2.jpgДолго очекуваниот концерт на Боб Дилан во Скопје ќе се одржи во петок на 4-ти јуни во Метрополис Арена. Продукциската куќа Авалон ги врши последните подгототвки пред доаѓањето на целокупната концертна техника која патува на секој концерт на овој голем светски уметник. Пет големи товарни камиони со опрема и неколку автобуси ќе го превезуваат импресивниот звучен систем, комплетното осветлување и доста сложената и скапоцена сценска опрема.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Следно > Крај >>

Резултати 51 - 55 од 95
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive