Забава
Камерон ќе снима филм за нуклеарниот напад на Јапонија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
четврток, 12 август 2010

dzejms.jpgСинеастот Џејмс Камерон подготвува филм за еден Јапонец кој го   преживеал нуклеарниот напад врз Хирошима на 6 авуст,а  три дена подоцна бил сведок и на нападот врз Нагасаки.На чуден начин ги прежиевал двата напади на американсите летечки тврдини кои ги фрлија атомските бомби врз овие два града во 1945 година.

Последни измени ( четврток, 12 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Глумецот Рип Торн останува во затвор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
среда, 11 август 2010
glumec.jpgСудот во Конектикат (САД) го отфрлил барањето за условна слобода на американскиот глумец Рип Торн кој беше уапсен во јануари  поради тоа што пијан и вооружан  упаднал во една банка.
Последни измени ( среда, 11 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Рис ќе ја игра Пеги Ли PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
вторник, 10 август 2010
ris.jpgАктерката Рис Видерспун ќе ја игра американската џез пејачка Пеги Ли.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 16 - 20 од 95
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive