Актуелно
Пендароски од Нови Сад:Младите да останат во матичните PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 24 ноември 2019
pendaroskinovi1q.jpgПретседателот Стево Пендаровски смета дека регионалните лидери, како одговорни политичари, мора на младите да им понудат можност дома да ја имаат првата шанса за да успеат и оти само така ќе има надеж дека младите ќе останат во своите матични земји. Пендровски денеска учествуваше на Регионалниот младински лидерски форум во Нови Сад и заедно со претседателите на Словенија и Србија, Борут Пахор и Александар Вучиќ одговараа на прашања од младите за нивната иднина во регионот.
Читај повеќе...
 
Во РСМ има околу 2000 пациенти со ретки болести PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 22 ноември 2019
retki1ww.jpgВо месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 или 29 дена ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести во Република Северна Македонија.
Читај повеќе...
 
Јане во Обединетите нации побара да запре... PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 21 ноември 2019
sobekam1q.jpg11-годишниот Јане Велковски од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА) и е застапник за деца со попреченост од Македонија, во седиштето на Обединетите нации во Њујорк говореше на Самитот на УНИЦЕФ на прославата за одбележување на Светскиот ден на детето.  Од возрасните тој побара да прават сѐ за детските права, да ги остранат бариерите на најмладите и да стават крај на дискриминацијата. На децата како него им кажа да бидат истрајни и никогаш да не се откажуваат од нивните соништа, дека треба да ги рушат бариерите каде и да се појават, и да прават добро за да надоместат за добрината која недостасува.
Читај повеќе...
 
ОМД:Грчката култура се промовира како "македонска" PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 01 ноември 2019

dijaspora1q.jpgГрчката православна заедница во Јужна Австралија, преку нивниот танц ансамбл, и во координација со грчката музичка група Микри Компани, во моментов го промовираат нивниот танцувачки концерт како ‘‘Патување низ Македонија и Тракија‘‘. 

Читај повеќе...
 
Силен земјотрес во Корча,се почувствува и во Охрид PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 01 ноември 2019
skala1w.jpg

Утривана во 0.6,25 часот силен земјотрес со јачина од 4,7 според Европската сеизмичка скала го погоди албанскиот град Корча.

 

Последни измени ( петок, 01 ноември 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 13141
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive