Актуелно
Единаесет конгресмени бараат прием на Македонија ... PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 03 мај 2018

Обединета Македонија Дијаспора (ОМД) ја информира јавноста дека 11 конгресмени, предводени од Конгресменот Џим Бенкс од Индијана, каде има голема македонско-американска заедница, испратија писмо од Генералниот Секретар на НАТО Јан Столтенберг со барање покана за полноправно членство на Македонија во НАТО – клучно за Американските интереси во Балканот како и за Алијансата. Конгресмените се членови на Конгресната група за Македонија и Македонско-Американци основана во 2011 година во соработка со ОМД.

obedinetadijaspora99a.jpg
Читај повеќе...
 
Охрид ќе соработува со Дубровник,Котор и Мостар PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 26 април 2018
memo1ee.jpgЗацврстувањето и проширувањето на пријателството преку здружено учество и меѓусебна соработка на сите полиња од заеднички интерес, е само еден дел од меморандумот за пријателство, кој вчера во Котор го потпишаа, градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, градоначалникот на Котор Владимир Јокиќ,градоначалникот на Дубровник Мато Франковиќ и главната советничка на градоначалникот на Мостар Рада Комадина.
Читај повеќе...
 
ОМД:ЕУ треба да му се оддолжи на македонскиот народ PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 20 април 2018

evr1qqd.jpgГодинешниот  извештај на Европската Комисија, во аспект на пристапот, препораките и оценките, е всушност продолжение на досегашната пракса, почнувајќи со првиот извештај во далечната 2009 година кога за првпат ЕУ даде препорака за започнување на пристапни преговори на Македонија со ЕУ. 

Последни измени ( петок, 20 април 2018 )
Читај повеќе...
 
ОМД:Повеќе од 90 насто Македонци се против... PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 18 април 2018

obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) во периодот 12-22 Март 2018, со цел да го сознае мислењето на Македонскиот народ, спроведе научна анкета со 10 прашања кои задираат во суверенитетот и унитарноста на Република Македонија.

 

Читај повеќе...
 
Кривична за двајца стружани кои краделе низ Струга PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 14 април 2018

kradec500a.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“ и едно казнено дело „тешка кражба во обид“, полициската станица од Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.О.(27) од Струга и против П.С.(27) од струшкото село Брчево.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 13227
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive