Актуелно
ОМД:ЕУ треба да му се оддолжи на македонскиот народ PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 20 април 2018

evr1qqd.jpgГодинешниот  извештај на Европската Комисија, во аспект на пристапот, препораките и оценките, е всушност продолжение на досегашната пракса, почнувајќи со првиот извештај во далечната 2009 година кога за првпат ЕУ даде препорака за започнување на пристапни преговори на Македонија со ЕУ. 

Последни измени ( петок, 20 април 2018 )
Читај повеќе...
 
ОМД:Повеќе од 90 насто Македонци се против... PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 18 април 2018

obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) во периодот 12-22 Март 2018, со цел да го сознае мислењето на Македонскиот народ, спроведе научна анкета со 10 прашања кои задираат во суверенитетот и унитарноста на Република Македонија.

 

Читај повеќе...
 
Кривична за двајца стружани кои краделе низ Струга PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 14 април 2018

kradec500a.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“ и едно казнено дело „тешка кражба во обид“, полициската станица од Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.О.(27) од Струга и против П.С.(27) од струшкото село Брчево.

Читај повеќе...
 
САД и сојузниците извршија ракетен напад врз Сирија PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 14 април 2018
napadnati1q.jpgСАД, Франција и Велика Британија започнаа воени напади во Сирија за да го казнат претседателот Башар Асад за хемискиот напад врз цивили и да го одвратат од повторување, изјави денеска претседателот Доналд Трамп. Официјални претставници на Пентагон изјавија дека нападите се насочени кон срцето на програмите на Асад за развој и производство на хемиско оружје.
Читај повеќе...
 
ОМД кај пријателите на Македонија во Франција PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 12 април 2018

dija1ww.jpgМакедонската дијаспора во Франција, преку медијација на делегација составена од претставници на нејзините здруженија, остварија средба со претседателот на француско-македонската група за пријателство на француското национално собрание Бертран Сор (Bertrand Sorre), со цел да се запознаат различните проекти и активности поддржани од оваа група за развој на пријателските  односи меѓу Франција и Македонија.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 12999
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive