Актуелно
Нотарската комора на РСМ потпиша важен договор со... PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 23 август 2019

dogg1q.jpgДенес,23 август 2019 година во Берлин, Германија е склучен Договор за меѓународна соработка помеѓу Нотарската Комора на Република Северна Македонија претставувана од претседателот г-дин Васил Кузманоски и Федералната Комора на Нотарите на Република Германија и претставувана од правниот советник г-дин Ричард Бок, главен претставник на Федералната Комора на Германските Нотари за меѓународни прашања.

Читај повеќе...
 
Кои се најуспешните 40 Македонци под 40 години во... PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 15 јули 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) со гордост ги соопшти финалистите на петтата селекција на најуспешни 40 Македонци во дијаспората испод 40 годишна возраст. Со тоа признание, ОМД ги препознава талентот, успесите, потенцијалот и гордоста на своето македонско потекло меѓу 40 финалисти до 40 годишна возраст.
Читај повеќе...
 
Охрид во Баку не е прогласен за загрозено... PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 05 јули 2019
lagad400l.jpgУНЕСКО ѝ даде рок на Општина Охрид до февруари наредната година да ги спроведе препораките за заштита на природни богатства. На седницата на Комитетот на УНЕСКО која се одржа во Баку, Азербејџан, Охрид не беше прогласен за загрозено подрачје, но на властите им е даден рок да го исполнат барањата односно да прогласат мораториум на секакви урбани трансформации на брегот на езерото, но и на каква било урбана трансформација.
Читај повеќе...
 
Фејсбук има проблеми со Инстаграм,Месинџер и Вотсап PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 03 јули 2019
fejs1q.jpgФејсбук има проблеми со прикажување на фотографии, видеа и други податоци на своите апликации денеска и многу корисници не можат да гледаат фотографии на Фејсбук, да гледаат сторија на Инстаграм и да праќаат пораки на Вотсап. Фејсбук вели дека е свесен за проблемите и дека работи да ги врати работите во нормала што е можно побрзо.
Читај повеќе...
 
ОМД домаќин на новата американска амбасадорка во... PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 25 јуни 2019

obedinetadijaspora99a.jpgМинатата недела, во своите канцеларии во Вашингтон, Обединетата Македонска Дијаспора беше домаќин на вечера во чест на новоодобрениот американски амбасадор во Македонија, Кејт Мари Брнз. Амбасадорката и заменичката кој ќе допатуваат во Македонија следниот месец, Џенифер Џеј Ар Литлџон, присуствуваа на вечерата заедно со истакнати гости, членови и поддржувачи на ОМД. 

Последни измени ( вторник, 25 јуни 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 13792
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive