Актуелно
Библиотека: Документарец за струшкиот лауреат PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 27 февруари 2019

zagajevski1q.jpgВо петок на 1 март од 19 часот во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид  ќе биде прикажан документарниот филм посветен на минатогодишниот лауреат на Струшките вечери на поезијата полскиот поет Адам Загајевски.

Читај повеќе...
 
Охрид се претстави на Белградскиот саем за туризам PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 22 февруари 2019
saemska1w.jpgНа 41-то издание на  Интернационалниот Белградски саем за туризам, што се одржува од 21- ви до 24 февруари, со бројни активности се промовира Охрид како атрактивна дестинација.
Читај повеќе...
 
Сочувство од ОМД по несреќата кај Карпалак PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 14 февруари 2019

dijaspora1q.jpgМакедонска Дијаспора (ОМД) со жалење ја прими веста за сообраќајната несреќа кај Карпалак, во која животот го изгубија 13 лица а други се борат за живот. 

Читај повеќе...
 
ОМД:"Превисока цена" PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 06 февруари 2019
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) уште од своето основање во 2004 година, е најгласниот подржувач на Македонија надвор од нејзините граници за нејзино членство во НАТО и Европската Унија. Денес во седиштето на најголемата безбедносна алијанса, со потпис на 29-те Амбасадори на земјите членки, “Северна Македонија” наместо Република Македонија, го потпиша Протоколот за пристапување како 30-та членка на НАТО. Според ОМД, целта за членство на земјата во НАТО, не ги оправдува средствата. Цената е превисока
Последни измени ( среда, 06 февруари 2019 )
Читај повеќе...
 
"Медена земја" победи на Санденс PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 03 февруари 2019
medena1we.jpgМакедонскиот документарец „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара Котевска освои три награди на најголемиот американски фестивал на независен филм Санденс, меѓу кои и Главната награда од жирито во програмата Светски филм за документарци, Специјалната награда од жирито за влијание за промена за Котевска и Стефанов како и Специјална награда за камера за Фејми Даут и Самир Љума,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 12999
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive