Актуелно
Не е прифатен предлогот на Финска,за Македонија ќе се... PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 15 октомври 2019
evroam1q.jpgAмбасадорите на земјите-членки на ЕУ на вечерашниот состанок во Луксембург не го усвоија предлогот на финското претседателство да се отворат пристапните преговори со Северна Македонија, во меѓувреме да се усвои нова методологија за преговори која ја бара Франција, при што Меѓувладината конференција меѓу земјава и владите на ЕУ да се одржи најдоцна во првата половина од 2020,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Честитка од ОМД по повод 11 Октомври PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 11 октомври 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) им го честита денот на народното востание на македонскиот народ на сите Македонци во Македонија и во дијаспората.
Последни измени ( петок, 11 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
Почина оперската дива Норман која во 2008 година го... PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 01 октомври 2019
operska1ww.jpgАмериканската оперска пејачка Џеси Норман, една од најпознатите сопрани на 20. век почина на 74 години. Оперската дива во 2008 го отвори најголемиот македонски фестивал Охридско лето. Концертот беше насловен „Од Америка со љубов“ со дела од Бернштајн, Гершвин, Вилјамс, Њутн, Кер, а ја придружуваа музичари од Филхармонијата и од Оркестарот на Националната опера и балет (НОБ).
Читај повеќе...
 
Георгиески во Париз кажа што направи Охрид по... PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 30 септември 2019
parizunesko2q.jpgДржавната делегација во која е и градоначалникот на Охрид Константин Георгиески денес во седиштето на УНЕСКо во Париз го презентираа првиот извештај за напредокот по однос на препораките на Комитето на светско и природно наследство,соопштија од локалната во Охрид..
Читај повеќе...
 
КУД "Дримкол" се претстави во Турција PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 28 септември 2019
safrano1q.jpgКУД,,Дримкол” од Вевчани, овие денови македонскиот фолклор и традиција  ги презентира во градот Сафранболу, Р.Турција во рамки на проектот: Денови на Македонската култура во Турција, поддржан од министерството за култура како дел од националната програма за 2019 година.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 13129
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive