Актуелно
Туризам:Охрид треба да се брендира PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 17 април 2010

plaza66.jpgСпоред едно  истражување потребно е подигање на нивото на култура на граѓаните во јавната чистота, подобрување на хигиенските услови во угостителските објекти, подобрување на возниот парк и патната инфраструктура која е застарена и неодржана. Испитаниците забележале и не биле задоволни од професионалноста на човечките ресурси во услужните туристички дејности и соодветно на тоа потребно е подобрување на професионалноста во управувањето,беше истакнато на трибината за туризмот  што ја организира ВМРО-НП. 

Последни измени ( сабота, 17 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Директор и Капетан во акција PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 17 април 2010

bag1j.jpgСпецијална машина  на "Комунaлец"денес го крпеше  пристаништето пред Капетанијата.Камењата што беа  паднати  од ивицата на кејот беа вадени на  суво,а потоа вградени во оштетениот дел.

Последни измени ( сабота, 17 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Ротаријанците подарија објект за поколенија (Видео) PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 17 април 2010

ped1c.jpgВо Општата болница во Охрид денес  беше прадеден во употреба одделот "Б" во Детското одделение.Проектот  целосно го реализира Ротари клубот "Охрид" од Охрид.

Последни измени ( сабота, 17 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Пролетен концерт на "Охрид те сакам" PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 17 април 2010
pijano.jpgВо рамките на фестивалот "Охрид те сакам" вечерва во 20 часот во големата сала на општина Охрид ќе настапи пијанистот Марко Гриеко.
Последни измени ( сабота, 17 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Моето пенџерче: Езеро PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 16 април 2010

pendzerce1.jpg Кога се договараме во мојата матична редакција во Скопје што ќе праќам од Охрид,им велам што друго  ако не за Езерото.Околу него и во него се одвива живот,еден човечки, друг животински,бизнис,се раѓаат нови познатства и љубови,за жал во него некои охриѓани ги завршуваат и својот живот.Но,главно тука тој пулсира.Затоа и насловот "Езеро".

Последни измени ( петок, 16 април 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 Следно > Крај >>

Резултати 13132 - 13140 од 13224
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive