Актуелно
Под "Тагата" е потписот на Пандев PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 10 август 2010

cingo2.jpg Автор на делото "Тагата,ах тагата" кое беше проглаесно за најдобро  на конкурсот "Живко Чинго"  е универзитетскиот професор, литературен критичар и писател, охриѓанецот, Димитар Пандев.

Последни измени ( вторник, 10 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Елена го сака Охрид,ама се опушта на море PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 10 август 2010

ellena100.jpgПоп- пејачката Елена Ристеска летото го минува работно, подготвува текстови и композиции за својот трет албум, но и за други изведувачи, а во меѓувреме ги токми испитите за септемвриската сесија.

Последни измени ( вторник, 10 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Што се вее кај Љубаништа? PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 10 август 2010

cudno10.jpgНа удолнината што води од Љубаништа  кон Свети Наум од страна на патот има убава куќа,но и едно чудно знаме.Се вее на ветрот,нема гајле.Но.многумина кои тука застануваа  и го згледуваа од далеку,не знаеја кое е тоа знаме.Навистина е специфично.Доминира крст,а и некои симболи околу крстот.

Последни измени ( вторник, 10 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Прес контејнерите ја чуваат реата PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 10 август 2010

presskontejneri.jpgЗапазувајќи го трендот на осовременување на начинот на одржување на хигиената во градот, Ј.П."Охридски Комуналец" набави два прес контејнери. Овие прес контејнери се статични и претставуваат современ начин на собирање на отпадна хартија, картон, пет амбалажа, пластика, органски отпад и преку  нивно пресовање, со што се остварува голема заштеда како во капацитетот на традиционалните контејнери за смет, така и во транспортните трошоци.

Читај повеќе...
 
Охриѓани ги чуваат паркизните со пивски гајби PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 09 август 2010

gajba1a.jpgЖителите од стариот дел на Охрид и онака малиот простор за паркирање на сопствените возила го чуваат со поставување на превртени пивски пластични гајби.Ги има на повеќе улички и сокаци и го надополнуваат кичерајот што летово го краси градот.

Последни измени ( понеделник, 09 август 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 Следно > Крај >>

Резултати 12601 - 12609 од 13138
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive