Актуелно
Македонското знаме се развијори во НАТО,Брисел PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 30 март 2020
razvi1w.jpgДенес го прославуваме најголемиот успех на Македонија од нејзиното осамостојување и независност, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски откако членовите на неговата Влада стоечки и со аплауз на седница го гледаа искачувањето на нашето знаме пред НАТО-алијансата, преку директниот пренос на телевизиски монитори.
Читај повеќе...
 
Почина Кжиштов Пендерецки,еден од најзначајните ... PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 29 март 2020
pend1q.jpgКжиштоф Пендерецки, еден од највлијателните современи композитори, почина на 86 години во Краков по долго боледување, објави неговото семејство.
Читај повеќе...
 
Советот донесе одлука против легализација на дивогра PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 18 март 2020
denesna1a.jpgНа денешната седница советниците на Градскиот совет на Охрид ја усвоија Предлог-Одлуката за начин на спроведување на постојните урбанистички планови и урбанистичко плански документаци како и за времен прекин на постапки за утврдување правен статус на бесправно изградени обејкти
Читај повеќе...
 
ОМД ја повикува дијаспората да се регистрира за ... PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 28 февруари 2020
dijaspora1q.jpgВо видео порака, претседателот на Обединета Македонска Дијаспора, Методија А. Колоски, ја повикува дијаспората масовно да се регистрира за гласање до крајниот рок на 11ти март, за предвремените избори во дијаспората на 11ти Април. Вашиот глас е вашата иднина!

Регистрирајте се, за да гласате! Тоа е ваше право!

Поднесете пријава на https://dijaspora.sec.mk/ од денес до 11 март.
Последни измени ( петок, 28 февруари 2020 )
Читај повеќе...
 
Коронавирусот е најопасен за болни и стари лица PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 18 февруари 2020
virus1ww.jpgЗдравствените власти на Кина ја објавија најобемната студија за коронавирусот КОВИД-19 од почнувањето на заразата пред два месеца, во која се вели дека под најголем ризик од болеста се стари и болни лица.
Последни измени ( вторник, 18 февруари 2020 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 13386
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive