Живот
По Ријана,Гага и други влегуваат во бизнис со... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 август 2019
kozmetika1q.jpgПо Ријана, Леди Гага, и поп пејачката Селена Гомез ќе лансира козметичка линија. Меѓу производите ќе има парфеми, купки за бања, производи за нега на лице, коса, сапуни, лакови за нокти.
Читај повеќе...
 
Руски патнички авион слетал во поле со пченка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 15 август 2019
ural1q.jpgНема загинати откако руски патнички авион налета на јато птици по што принудно слета во поле со пченка, само што полета од аеродромот во Москва, објави руската државна агенција ТАСС. Хоспитализирани се 23 лица, меѓу кои пет деца.
Читај повеќе...
 
Две музичку куќи ги откажаа настапите на Пласидо откак PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 14 август 2019
plasido1w.jpgОркестарот во Филаделфија и Операта во Сан Франциско ги откажаа настапите на Пласидо Доминго, а Операта во Лос Анџелес најави истрага, по објавувањето на приказната на АП дека осум оперски пејачки и една балерина го обвинуваат светски познатиот тенор за сексуално малтретирање. Доминго е генерален директор на Операта во Лос Анџелес од 2003, а претходно беше уметнички директор, функција која му овозможува моќ при доделувањето на улоги и кастинзи, а токму тоа е едно од обвинувањата, дека на таков начин им ги градел или уништувал кариерите на уметниците.
Читај повеќе...
 
Бродвеј ќе постави мјузикл за принцезата Дијана PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 13 август 2019
brodvej1q.jpgМјузикл за животот на принцезата Дијана ќе се постави на Бродвеј следната година. Насловена „Дијана“ претставата се најавува дека „ќе ја раскаже приказната на жената која го размрда кралското семејство и која одбра да биде бестрашна, а потоа стана легендарна“.
Читај повеќе...
 
"Хуавеи" има нов оперативен систем PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 12 август 2019
andr1q.jpg„Хармони ОС“ е новиот оперативен систем кој го претстави кинескиот телекомуникациски гигант „Хуавеи“, на кој, по санкциите од САД му се заканува забрана за пристап до оперативниот систем „Андроид“. Системот го претстави извршниот директор на компанијата Ричард Ји, додавајќи оти со новиот систем „сакаат да придонесат за поголема хармонија во светот“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 1717
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive