Живот
Почина режисерот Златко Славенски PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 08 април 2019
slavenski1q.jpgРежисерот Златко Славенски почина денес потврдија Факултетот за драмски уметности за САКАМДАКАЖАМ.МК, каде Славенски беше професор и шеф на катедрата за театарска режија. Имаше 53 години.
Читај повеќе...
 
Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 април 2019
belicanec1q.jpgАктерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец е пронајдена мртва, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР.
Читај повеќе...
 
Илјадници Германци протестираа против високите кирии PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 06 април 2019
germanci2r.jpgДесетици илјади маршираа денеска против растот на кириите во германските градови, а демонстрантите беа посебно лути на приватните компании за домување. На настанот во Берлин, полицијата не соопшти конкретна бројка, но кажа дека имало далеку над 10.000 демонстранти. Организаторите на маршот велат дека имало 40.000 учесници.
Читај повеќе...
 
Најбогатиот човек на бившата ќе и' остави 35 милијарди PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 05 април 2019
bivsa1q.jpgНајбогатиот човек на светот Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи постигнаа договор за развод, според кој таа ќе добие рекордни 35 милијарди долари. Таа ќе задржи 25% од акциите на компанијата „Амазон“, чија вредност изнесува 35,6 милијарди долари.
Читај повеќе...
 
Мик Џегер ќе оди на операција на срцето PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 април 2019
mik1ww.jpgМик Џегер ќе оди на операција на срцев залисток, поради што „Ролинг стоунс“ на подолг период ќе ја откажат својата турнеја во Северна Америка, што требаше да почне овој месец. Таа беше одложена во саботата, но од групата тогаш не појаснија за какви здравствени проблеми на Џегер станува збор.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 1712
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive