Живот
18.000 пчели преживеале во пожарот во Нотр Дам PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 20 април 2019
pceli1q.jpgОколу 180.000 пчели кои се чуваа во кошници во катедралата Нотр Дам се пронајдени живи, откако се веруваше дека настрадале во неодамнешниот пожар.
Читај повеќе...
 
Алмодовар,Џармуш,Малик и Лоуч во трка за Кан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 18 април 2019
can1ww.jpgЧетири режисерки ќе се натпреваруваат за Златната палма на 72. издание на Канскиот филмски фестивал, кој денеска ја објави селекцијата за награди за програмата од 14 до 25 мај. Најзабележително е отсуството на новиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“, кој, сепак, нема да има светска премиера во Кан, бидејќи сè уште е во фаза на монтирање. Но директорот на фестивалот Тјери Фремо кажа дека го очекуваат во селекцијата ако успее да биде завршен.
Читај повеќе...
 
Бившиот претседател на Перу се самоуби откако... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 17 април 2019
alan1q.jpgБившиот претседател на Перу Алан Гарсија почина откако си пукаше во главата кога полицијата дошла во неговиот дом за да го уапси. Тој беше обвинет дека примил мито од една бразилска градежна компанија.
Читај повеќе...
 
Се запали катедралата Нотр Дам во Париз PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 април 2019
notr1q.jpgКатедралата Нотр Дам, едно од обележјата на Париз, ја зафати пожар, потврдија градските власти.
Читај повеќе...
 
Почина Мира Марковиќ,сопругата на Милошевиќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 април 2019
mira1ww.jpgМира Марковиќ, вдовицата на Слободан Милошевиќ и најмоќна жена во Србија во 1990-ите, почина на 76 години во Москва, каде што пред неколку дена била примена во болница во тешка состојба. Таа живееше во Русија од 2003 година, откако претходно против неа беше покренато обвинение за злоупотреба на службена положба.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1712
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive