Живот
Се урна пакистански "ербас A320" со 99 патници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 мај 2020
pakistanski1.jpgАвион на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА) се урна во близина на аеродромот во Карачи, објавија државните медиуми. Официјални лица потврдија дека во авионот „ербас А320“ имало 99 патници и осум членови на екипажот и дека тој паднал во населена област. Снимките од местото на несреќата покажуваат густ црн чад.
Читај повеќе...
 
Малкумина жители на Стокхолм развиле антитела на ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 мај 2020
ziteli1e.jpgСамо 7,3% од жителите на Стокхолм развиле антитела за КОВИД-19, покажа истражувањето на Агенцијата за јавно здравство, што ги зголеми грижите дека опуштениот пристап на Шведска кон коронавирусот не го гради групниот имунитет како што се очекуваше.
Читај повеќе...
 
Шекспировиот Глоб театар побара итна помош за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 20 мај 2020
glob1w.jpgШекспировиот Глоб театар побара итна финансиска помош со цел да избегне банкрот поради уништувачките ефекти на пандемијата на коронавирусот.
Читај повеќе...
 
По два месеци отворена базиликата Свети Петар во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 19 мај 2020
bazilika1q.jpgПо повеќе од два месеца, Ватикан ги отвори вратите на базиликата Свети Петар, додека Италија денеска почна нова фаза од олеснувањето на рестриктивните мерки.
Читај повеќе...
 
Почина славниот француски актер Мишел Пиколи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 мај 2020
miselpikoli1.jpgЛегендарниот француски актер Мишел Пиколи, кој оствари низа забележителни улоги во филмовите на Луис Буњуел, Жан-Лик Годар и Луј Мал, почина на 94 години, објави неговото семејство, не кажувајќи ја причината за смртта.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 2027
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive