Живот
Бродвеј ќе постави мјузикл за принцезата Дијана PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 13 август 2019
brodvej1q.jpgМјузикл за животот на принцезата Дијана ќе се постави на Бродвеј следната година. Насловена „Дијана“ претставата се најавува дека „ќе ја раскаже приказната на жената која го размрда кралското семејство и која одбра да биде бестрашна, а потоа стана легендарна“.
Читај повеќе...
 
"Хуавеи" има нов оперативен систем PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 12 август 2019
andr1q.jpg„Хармони ОС“ е новиот оперативен систем кој го претстави кинескиот телекомуникациски гигант „Хуавеи“, на кој, по санкциите од САД му се заканува забрана за пристап до оперативниот систем „Андроид“. Системот го претстави извршниот директор на компанијата Ричард Ји, додавајќи оти со новиот систем „сакаат да придонесат за поголема хармонија во светот“.
Читај повеќе...
 
Во притвор се самоубил милијардерот Епстајн PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 10 август 2019
epst1q.jpgВо притворската ќелија во Њујорк се самоуби Џефри Епстајн, милијардер и сопственик на инвестициски фонд, обвинет за педофилија и секс трговија со малолетници. Тој претходно беше ставен под засилен надзор поради самоубиствени тенденции, откако на 23 јули беше најден онесвестен на подот од неговата ќелија со модрици на вратот.  На 66-годишниот Епстајн му беше одбиено барањето да се брани од слобода, и според обвинението можеше да биде осуден на 45 години затвор.
Читај повеќе...
 
Турција запали над 300 илјади книги што биле поврзани ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 10 август 2019
zapali1r.jpgПо обидот за пуч во Турција во 2016, повеќе од 300.000 книги се отстранети од турските училишта и библиотеки и уништени, соопшти Министерството за образование на Турција.
Последни измени ( сабота, 10 август 2019 )
Читај повеќе...
 
Со нож избодел четири лица во Калифорнија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 08 август 2019
sonoz1q.jpgМаж смртно прободе четири лица во близина на продавницата „7-11“ во јужна Калифорнија, пред да биде уапсен од полицијата, соопштија властите.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1759
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive